Mekanın Işıkla Dansı

Ice Hotel’de hizmete başlayan, Stockholm, Londra, Oslo, Tokyo, Kopenhag olmak üzere beş ayrı şehirde bulunan Ice Bar, altıncı mekanının kapılarını İstanbul’da açtı. Maslak Windowist Tower binasının içinde yer alan,aydınlatması ve iç mekan tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Ice Bar’ın girişinde kullanılan aydınlatma ürünleri için ARCHLED tercih edildi.”Mekanın ışıkla dansı” konseptiyle yaklaşılan aydınlatma projesinde kullanılan RGB Led ürünler DALI kontrol sistemi ile belli bir ritim sağlayıp mekanın rengini değiştirerek ziyaretçilerin görsel algılarında farklılık yaratıldı.

Tavanda yeralan buzsarkıt görünümündeki detayların arkadan aydınlatılması ve bunun tavanlardaki gizli aydınlatma detaylarında kullanılan ledsistemlerle birleşmesi tüm mekanın konseptini bütünleştirirken, girişteki özel duvar ve gizli basamak aydınlatmaları bualanı mekanın genelinden ayırıp özelleştirmektedir.

Merdivenlerde, tavanda ve dekoratif buz saçaklardaki gizli aydınlatma detaylarında RGB SMD LED’li, lineer alüminyumprofil armatürler kullanılırken, girişteki duvar ve tavan aydınlatmaları için RGB POWER LED’li, wallwasher ürünler kullanılıp, buzun ışıkla bütünlüğü sağlanmış oldu.

İşveren:  Akdağ Turizm ve İnşaat San. A.Ş.

Mimar: Kerem Çarlı Uygulama: ARCHLED  Aydınlatma Sistemleri

Kullanılan ürünler:

800110- üç çipli, RGB SMD LED’li, 40 led/mt, 11.52W lineer alüminyum profil armatürler

61010297- 36 RGB Power led’li, 40W, oval lens açılı wallwasher

katalog